امتیاز کاربران

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

محققان علم مدیریت انواع مختلفی از سبکهای رهبری و به تبع آن انواع پیروان را در سازمانها شناسائی نموده اند. جدیدترین طبقه بندی در این گفتار به شرح زیر می باشد.

در این طبقه بندی ملاک و عامل اصلی شامل طیفی است از " احساس کردن و اقدام نکردن " تا " تعهد پر حرارت " .

کارکنان بر این اساس به 5 دسته تقسیم می شوند : 1.کناره گیرها  2.ناظران  3.شرکت کنندگان  4.فعالان  5. سرسخت ها

ویژگیهای گروه کناره گیرها : این گروه به کل جدا شده هستند، به ندرت در جریان اتفاقاتی هستند که در اطرافشان روی می دهد، اهمیتی به رهبرانشان نمی دهند و چیزی در مورد او نمی دانند. با دانستن و اقدام نکردن شرایط را همین گونه که هست نگه می دارند. این گروه می توانند سازمانشان را به زیر بکشند.

گروه ناظران : تماشا می کنند ولی شرکت نمی کنند، این افراد به عمد کناری می ایستند و در کارها شرکت نمی کنند. شاید در برخی زمان هایی که کارکردن به صرفشان باشد، تظاهر به انجام دادن کاری بکنند، ولی در نهایت کاری به کار چیزی در سازمان ندارند. کنار کشیدن آنها از همه چیز منجر به ادامه یافتن وضعیت فعلی سازمان هم می شود. آنها هم مانند گروه اول می توانند سازمان را به زیر بکشند.

گروه شرکت کننده ها : این گروه به نوعی درگیر در کارها هستند. فارغ از اینکه آیا این افراد واقعا حامی رهبران هستند یا خیر، به اندازه ای به موضوع اهمیت می دهند که برخی از دارائیهایشان را (پول و زمان) برای تاثیر گذاشتن، سرمایه گذاری کنند. این افراد در محیط کاری، شرکای متعهد خوبی هستند. البته زمانی که این افراد مستقل از رهبر و سازمانشان کار می کنند، اوضاع کمی پیچیده تر می شود. رهبران باید به این گروه از پیروان توجه فراوانی نشان دهند تا بتوانند این نکته را درک کنند که این افراد در نهایت حامی آنها هستند یا مخالف آنها.

گروه فعالان : در مورد سازمان ها و رهبرانشان نظرات مشخصی دارند و بر اساس نظراتشان هم عمل می کنند. این افراد مشتاق، پر انرژی و متعهد هستند. آنها به سختی کار می کنند تا رهبرشان را حمایت کنند یا برعکس تا جایی می شود با او مخالفت کنند و جلوی پیش رفتن نظرات و عقایدش را بگیرند. فعالانی که به سختی از رهبرانشان حمایت می کنند، می توانند هم سنگران بسیار مناسبی برای رهبران باشند. این افراد پر تعداد نیستند.

گروه سرسخت ها : این گروه مایل به فداکردن جانشان برای هدف هستند. حال این هدف می تواند فرد، یک ایده یا هر دو باشد. این پیروان می توانند به رهبرشان بسیار وابسته باشند و در عین حال ممکن است به سختی مشتاق برکنار کردن او باشند. آنها روی هدفی که دارند به سختی تمرکز می کنند و تمام انرژی خود را صرف آن می کنند. این گروه بسیار کم تعداد هستند. و می توانند برای رهبرانشان یک دارایی گرانبها یا یک خطر مهلک باشند.

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 نظر)

دیدگاه‌ها   

0 #1 اکبر افتخاری 1389-09-08 11:22
به نظرم بنا به رفتار مدیران ممکن است افراد در این گروه ها جا به جا شوند مثلا یک آدم بی تفاوت یا یک آدم سرسخت به شرکت کننده تبدیل شوند. یا یک سرسخت حامی به سرسخت دشمن. شاید بشود رهبران را نیز به صورت پیروان تقسیم بندی کرد.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب تصادفی

بیمه زندگی بیمه ارزش آفرین

11-11-1393

بیمه زندگی بیمه ارزش آفرین

در مقاله حاضر برآنم تا سئوالات محوری زیر را بررسی نموده و ابعاد مختلف آن را واکاوی نمایم : 1. ابعاد ارزش آفرینی بیمه های زندگی کدامند؟ 2. اگر بیمه های زندگی...

ادامه

ماه خدا بر خداجویان مبارک باد

22-04-1392

ماه خدا بر خداجویان مبارک باد

خدایا من دستم به آسمانت نمی رسد، تو که دستت به زمین می رسد بلندم کن ....

ادامه

تغییر زاویه دید!

09-06-1389

روزي مرد كوري روي پله‌هاي ساختماني نشسته بود و كلاه و تابلويي را در كنار پايش قرار داده بود. روي تابلو خوانده مي‌شد: "من كور هستم لطفا كمك ...

ادامه
Go to top