امتیاز کاربران

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

جمعه گذشته بازدیدی از یکی از مزارع کشت آلوئه ورا داشتم؛ یکی از دوستان بر اساس تحقیقاتی که انجام داده است، اقدام به کاشت این گونه گیاهی نموده است.

آلوئه ورا دارای خواص بسیار زیادی است و مصارف گوناگون و متعددی دارد از صنعت غذائی گرفته تا آرایشی بهداشتی.

آنچه مشهود بود آنکه کشت این گیاه نیز مانند هر گیاه دیگری دارای مراحل و روشهای خاص خود می باشد، همچنین ایشان به همراه سایر همکاران خود از روشهای ابدائی نیز بهره برده اند که ثمردهی کاشت و برداشت محصول را بیشتر هم می کند. در حال پرس و جو از شرایط کاری ایشان بودم که متوجه شدم در منطقه ای که وی شروع به کار کرده است، برای اولین بار کشت این گیاه آغاز شده است اما بلافاصله سایرین با اطلاع از این امر وارد کشت شده اند.

alo evera

که البته گویا با توفیق نیز همراه نبوده اند در صورتیکه از امکانات شرایط آب و هوائی و ویژگیهای زیست بومی یکسانی برخوردار می باشند.

دلیل آن بسیار روشن است، ورود رقبا به بازار بلافاصله پس از ارائه هر محصول طبیعی است و از ویژگیهای بارز بازار می باشد اما آنچه رهبران بازار را به توفیق می رساند در اختیار داشتن ایده و البته دانش مربوط به توسعه آن ایده می باشد.

هر چه رهبر بازار بتواند ایده و دانش مربوطه را بیشتر نزد خود نگه دارد سود بیشتری می تواند بدست آورد.

بنابراین ایشان نیز تمام تلاش خود را به درستی و با دقت معطوف به این امر نموده اند.

سازمانها باید به دقت بالاخص تا قبل از تجاری شدن محصول یا خدمت در حفظ رموز کسب و کار خود بکوشند. چرا که برگ برنده دنیای کسب و کار امروز و رقابت سخت بازار دانش است.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 نظر)

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب تصادفی

علت نامگذاری ماه رمضان

14-05-1390

علت نامگذاری ماه رمضان

رَمَضان، از ماده رَمْضاً به معنى "سخت گرم شدن" است. زمان نامگذارى این ماه، گرماى شدیدى بود به حدى که ریگها، سخت گرم شده بودند و به همین سبب این...

ادامه

عامل ارزش آفرين

28-10-1389

گفتگوی زير بين مکانيک و پزشک رد و بدل شد. مکانيک : با وجود اينکه از نظر عملکرد کلی کار ما به هم شباهت دارد چرا شما دريافتی بالاتری داريد و من...

ادامه

30 ویژگی انسان مدنی

19-01-1393

1- به شهروندان عادی بیشتر احترام بگذارد تا کسانی که پست و مقام دارند؛ 2- بتواند سی صفحه در مورد خود، روحیات و افکار خود بدون حتی یک جمله تکراری بنویسد؛ 3- برای...

ادامه
Go to top