امتیاز کاربران

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

در ابتدا باید بدانیم منظور از ABC  چیست ؟

Attitude؛ Behavior ؛ Culture

در ادبیات تغییر یکی از مسائل مهم نهادینه سازی و غلبه بر مقاومتهای صورت گرفته در مقابل هر نوع تغییری است، در این راستا راهکارهای مختلفی نیز ارائه شده است. مثلا راهکار خارج کردن از انجماد، یادگیری و انجماد مجدد اشاره به آن دارد که برای نهادینه کردن باید اول نگرشها و داشته های قبلی فرد مورد نقد قرارگیرد و اصطلاحا فرد از حالت جموود قبلی خارج شود و سپس با ارائه آموزه های جدید ، بتوان مطالب جدید را دوباره نهادینه کرد.

یکی از راهکارها و مطالبی که برای خودداری از شکست ناشی از تغییر مطرح گردیده است رویکرد ABC است.

در این رویکرد اشاره به آن دارد که وقتی صحبت از تغییر می شود باید در مورد نگرش ، رفتار و فرهنگ مربوط به فضای تغییر نیز فکر شده و برنامه داشت، بدون توجه به این عوامل احتمال شکست ناشی از تغییر افزایش می یابد، در این معنا ابتدا باید نگرش افراد مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد و سپس با تغییر نگرش ، الگوهای رفتاری جدیدی تعیین و آموزش داده شود و البته در حین این اقدامات فرهنگ و بستر مناسب نیز فراهم آید.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 نظر)

دیدگاه‌ها   

0 #1 اکبر افتخاری 1389-07-21 12:22
مهندسي بود كه در تعمير دستگاه هاي مكانيكي استعداد و تبحر داشت. او پس از 30 سال خدمت صادقانه با ياد و خاطري خوش باز نشسته شد. دو سال بعد، از طرف شركت درباره رفع اشكال به ظاهر لاينحل يكي از دستگاه هاي چندين ميليون دلاري با او تماس گرفتند. آنها هر كاري كه از دستشان بر مي آمد انجام داده بودند و هيچ كسي نتوانسته بود اشكال را رفع كند.

بنابراين، نوميدانه به او متوسل شده بودند كه در رفع بسياري از اين مشكلات موفق بوده است. مهندس، اين امر را به رغبت مي پذيرد. او يك روز تمام به وارسي دستگاه مي پردازد و در پايان كار، با يك تكه گچ علامت ضربدر روي يك قطعه مخصوص دستگاه مي كشد و با سربلندي مي گويد: «اشكال اينجاست!»

آن قطعه تعمير مي شود و دستگاه بار ديگر به كار مي افتد. مهندس دستمزد خود را 50000 دلار معرفي مي كند. حسابداري تقاضاي ارائه گزارش و صورتحساب مواد مصرفي مي كند و او بطور مختصر اين گزارش را مي دهد: «بابت يك قطعه گچ: 1 دلار و بابت دانستن اينكه ضربدر را كجا بزنم: 49999 دلار»
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب تصادفی

استراتژی اقیانوس آبی

12-09-1389

استراتژی اقیانوس آبی (Blue Ocean Strategy ) (BOS ) اخیرا در ادبیات مدیریت استراتژیک مطرح گشته است. برای آشنائی و تبیین این موضوع ابتدا باید تفاوت بین اقیانوس قرمز و آبی...

ادامه

تغییر

22-03-1392

تغییر

تغییر موضوعی است که به عنوان یکی از رسالت های این سایت همواره به آن اشاره شده است، براین اساس و به دلیل امکانات بهتری که قالبهای جدید در اختیار...

ادامه
Go to top