امتیاز کاربران

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

نقش سمبل سازی در مدیریت

در همه بناهای قدیمی کشور چین نقش اژدها بیش از پیش خودنمائی می کند.

چرا اژدها را به عنوان سمبل و نماد انتخاب کرده اند؟ بررسیها نشان می دهد که چینی ها به ماوراءالطبیعه اعتقاد ویژه ای دارند و عوامل غیر زمینی را در زندگی بسیار موثر می دانند. براین اساس اژدها به عنوان نمادی قدرتمند، اثرگذار ، توانمند در حضور در همه عرصه ها و حاکم بر همه امور انتخاب نموده اند تا ضمن پوشش دهی به اعتقادات فراطبیعی نمادی از قدرت و هیمنه آنها باشد.

لکن توجه به نقشهای اژدها نشان می دهد صورتی بسیار شبیه به مردم چین دارند، بنابراین پادشاهان و حاکمان ( و به عبارتی مدیران ) این کشور توانسته اند در طول سالها با سمبل سازی، قدرتمندی و توان بالای این کشور را به رخ کشند و تسلط به همه امور و حاکمیت فراطبیعی را نهادینه کنند.

در علم مدیریت ایجاد الگو، سمبل مشترک ، موتو و چشم انداز همگرا بسیار مورد تاکید قرار گرفته است. مدیران از این طریق در تلاشند تا بستری متعلق به همه کارکنان فراهم آورند و نوعی همصدائی و تعامل مشترک را برای ایجاد حداکثر بهره وری و نیل به اهداف بوجود آورند.

نقش سمبلها در مدیریت چینی حتی در عصر حاضر نیز مشهود و مشخص می باشد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رای)

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب تصادفی

قربانی

27-04-1390

گروهی از بچه ها در نزدیکی دو ریل راه آهن، مشغول به بازی کردن بودند. یکی از این دو ریل قابل استفاده بود ولی آن دیگری غیرقابل استفاده. تنها یکی...

ادامه

نکات مالی

21-06-1391

  جملاتی زیبا درباره تجارت درآمد: هیچگاه روی یک درآمد تکیه نکنید، برای ایجاد منبع دوم درآمد سرمایه گذاری کنید. خرج: اگر چیزهایی را بخرید که نیاز ندارید، بزودی مجبور خواهید شد چیزهایی...

ادامه
Go to top