امتیاز کاربران

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

در سفر اخیر به استانبول بر خلاف تصویری که در سفرهای سالهای قبل از این شهر داشتم ، شاهد تحول جدی و همه جانبه شدم ، کم کم ریشه های توسعه اقتصادی به بخش فرهنگی جامعه نیز رسوخ نموده است ، مردم ترکیه نیز در حال دگرگونی هستند، به راستی با وجود اینکه ایران زودتر از سایر کشورهای منطقه پا در مسیر توسعه اقتصادی نهاده است، چرا هم اکنون نتوانسته است به اهداف توسعه دست یابد، آیا هم و غم جدی برای توسعه در کشور ما وجود دارد؟ آیا افرادی که اعتقاد جدی به توسعه دارند، اجازه ظهور و بروز و یا حتی ماندگاری مدیریتی دارند؟

بنظر می رسد توسعه عملی به شیوه ای از توسعه گفته می شود که منافع ملی در اولویت قرار می گیرد، افراد توسعه مدار می توانند به مصادر حکومتی دست یابند، زیرساختهای توسعه سالهاست در کشور ایجاد شده است، دموکراسی تداوم می یابد، سیاست گذاران تعادل مناسبی بین منابع ملی ایجاد می کنند.

اما توسعه کلامی به شیوه ای از توسعه اطلاق می شود که سردمداران کشور دائما وعده و وعید می دهند، منافع ملی اولویت ندارد، افراد توسعه یافته و فرهیخته جائی در اداره کشور ندارند، برنامه ای درازمدت و استراتژیک برای اداره کشور وجود ندارد و یا اگر دارد کسی به آن عمل نمی کند و بالاخره باری به هر جهت اقداماتی برای گذران امور انجام می شود.

بنابراین در یک کلام توسعه عملی، شیوه ای دقیق از تبلور مدیریت است و توسعه کلامی تبلور واقعی عدم مدیریت!!!!  

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رای)

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب تصادفی

ماه خدا بر خداجویان مبارک باد

22-04-1392

ماه خدا بر خداجویان مبارک باد

خدایا من دستم به آسمانت نمی رسد، تو که دستت به زمین می رسد بلندم کن ....

ادامه

13 شاخص فرهنگی قابل بهبود در ایرانیان

28-09-1393

1. اکثر ما ایرانی ها تخیل را به تفکر ترجیح می دهیم. 2. در هر شرایطی منافع شخصی را به منافع ملی اولویت می دهیم. 3. با طناب مفت حاضریم خود را...

ادامه

ابزارهای مالی اسلامی گامی جهت تعمیق بازا…

20-04-1389

چکیده :به طور کلی توسعه ی بازارهای سرمایه اسلامی بخش جدائی ناپذیر توسعه ی بازارهای سرمایه است. چنین بازارهایی برای بسیج و تخصیص بهینه ی منابع ضروری هستند. این ضرورت...

ادامه
Go to top