امتیاز کاربران

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

در سفر اخیر به استانبول بر خلاف تصویری که در سفرهای سالهای قبل از این شهر داشتم ، شاهد تحول جدی و همه جانبه شدم ، کم کم ریشه های توسعه اقتصادی به بخش فرهنگی جامعه نیز رسوخ نموده است ، مردم ترکیه نیز در حال دگرگونی هستند، به راستی با وجود اینکه ایران زودتر از سایر کشورهای منطقه پا در مسیر توسعه اقتصادی نهاده است، چرا هم اکنون نتوانسته است به اهداف توسعه دست یابد، آیا هم و غم جدی برای توسعه در کشور ما وجود دارد؟ آیا افرادی که اعتقاد جدی به توسعه دارند، اجازه ظهور و بروز و یا حتی ماندگاری مدیریتی دارند؟

بنظر می رسد توسعه عملی به شیوه ای از توسعه گفته می شود که منافع ملی در اولویت قرار می گیرد، افراد توسعه مدار می توانند به مصادر حکومتی دست یابند، زیرساختهای توسعه سالهاست در کشور ایجاد شده است، دموکراسی تداوم می یابد، سیاست گذاران تعادل مناسبی بین منابع ملی ایجاد می کنند.

اما توسعه کلامی به شیوه ای از توسعه اطلاق می شود که سردمداران کشور دائما وعده و وعید می دهند، منافع ملی اولویت ندارد، افراد توسعه یافته و فرهیخته جائی در اداره کشور ندارند، برنامه ای درازمدت و استراتژیک برای اداره کشور وجود ندارد و یا اگر دارد کسی به آن عمل نمی کند و بالاخره باری به هر جهت اقداماتی برای گذران امور انجام می شود.

بنابراین در یک کلام توسعه عملی، شیوه ای دقیق از تبلور مدیریت است و توسعه کلامی تبلور واقعی عدم مدیریت!!!!  

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 نظر)

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب تصادفی

حذف تخصص و تشدید بی اخلاقی

09-04-1391

* دکتر محمود سریع‌القلم ( ا ستاد دانشگاه شهید بهشتی ) چه اتفاقی می‌افتد وقتی یک فرد غیرمتخصص و بی‌تجربه بر مصدر کار و سمتی قرار می‌گیرد؟ حتی با...

ادامه

حد بی کفایتی

23-05-1389

با ذکر این نکته که ضرب المثل محل مناقشه نیست و پوزش از لحن متن ! یک روز حکیمی برای تعمیر بام خانه خود مجبور شد، مصالح ساختمانی را بر پشت...

ادامه

geese

21-04-1389

geese

 

ادامه
Go to top