امتیاز کاربران

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

 

 

دیباچه
من از 1981‏تا 1993دوازده سال عروس وارن بافت بودم که موفق ترین سرمایه گذار جهان، و اینک بزرگ ترین نیکوکار جهان است.
اندکی پس از ازدواج با پیتر، پسر وارن، و مدت ها پیش از آن که غیر از وال استریت کسی نام او را شنیده باشد، من به دیدار خانه ی آن ها در اومها رفتم. در مدتی که آن جا بودم با گروه کوچکی از شاگردان هوادار استاد سرمایه گذاری آشنا شدم که خود را بافت شناس می نامیدند. دیوید کلارک، یکی از آن گروه‏، دفترچه هایی داشت همه پر از سخنان نغز و تعالیم وارن بافت درباره ی سرمایه گذاری که از خواندن آن ها سیر نمی شدی. من و دیوید بعدها بر اساس آن دفترچه ها درباره‏ی سرمایه گذاری چند کتاب منتشر کردیم که به ده زبان - و از جمله چینی- ترجمه شده ‏و در زمره   ی پرفروش ها بوده اند.
در میان یادداشت های دیوید آن چه بیش تر برای من دلنشین بود اندرزهای پرمغز و کلمات قصار او بود که به دلیل ایجاد فکر در انسان واقعا خواندنی است. چنان که بعدها کشف کردم این اندرزهای پرمغز از دید بافت-شناسان به آموزه های استادی از استادان آ یین دائو می مانست. آموزه هایی که شاگرد هرچه بیش تر در آن ها درنگ کند بیش تر بر اوفاش می شوند.
رفته رفته، من هم شروع به جمع آوری کلمات قصاری کردم که وارن، گاه و بی گاه، در جمع خانواده یا در اجتماعات بر زبان می راند و بسیاری از آن ها چون خورشید راهنمای کسب وکار است. در این گردهم آمدن ها گاه وارن رشته ی سخن را به دست می گرفت و به رسم استادان بزرگ به پرسش ها پاسخ می گفت و شکیبایی شاگردان را با سخنان حکیمانه ی خود پاداش می داد.
هرچه بیش تر به سخنان او گوش می دادم، بیش تر می آموختم. نه فقط درباره ی سرمایه گذاری، بلکه درباره-ی کسب وکار و زندگی. کلمات قصار وارن به نوعی با شنونده یا خواننده همراه می شود، بارها متوجه شده ام برای خاطرنشان ساختن نکته ای یا مطلبی، یا برای پرهیز از لغزشی، مثل همراه شدن با جریان نیرومند، سرکش، و پرهیجان بازار خریداران حرف های او را نقل و به آن ها استناد می کنم. همین ها به من کمک کرده یاد بگیرم به چه نوع شرکت هایی توجه کنم و بدانم بهترین وقت سرمایه گذاری در آن ها چه وقت است.
‏پاسداری از حال و هوای دائوگونه ی حاکم بر آموزه های وارن، دیوید و مرا بر آن داشت کتاب آموزه های وارن بافت را پدید آوریم و آن را از آن چه به نظر ما روشن گر ترین کلمات قصار وارن بافت در مقوله ی سرمایه-گذاری، مدیریت کسب وکار، انتخاب پیشه، و پی گرفتن زندگانی است پر کنیم. این کلمات در همه ی سال هایی که ما راه خود را از میان جریان زندگی، کسب وکار، و جست  وجو برای سرمایه گذاری های خوش عاقبت می-گشودیم یار واقعی ما بود.
امیدوارم این کتاب با غنی ساختن دنیای خوانندگان آن را مکانی سودآور تر و دلنشین تر برای سرمایه گذاری، کار، و زندگی کند.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 نظر)

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب تصادفی

حسین پناهی

21-06-1390

حسین پناهی

از نوشته های حسین پناهی ازآجیل سفره عیدچند پسته لال مانده استآنها که لب گشودند؛خورده شدندآنها که لال مانده اند ؛می شکننددندانساز راست می گفت:پسته لال ؛سکوت دندان شکن است ! من...

ادامه

فایل درسی

08-10-1389

دانشجویان محترم کلاس تجزیه و تحلیل صورتهای مالی دانشکده علوم اقتصادی، می توانند از فایل زیر استفاده نمایند. جهت دریافت فایل اینجا کلیک کنید.

ادامه

پیروزی بدون جنگ

30-08-1389

پیروزی بدون جنگ

مقدمه نویسنده احتمالاً، در نگاه اول، با شنیدن کلمه سان تزو، این سئوال به ذهنتان خطور می‏کند که چطور کتابی در مورد " هنر جنگجویی " می‏تواند در قفسه‏ی کتابهای...

ادامه
Go to top