امتیاز کاربران

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 


‏سخن نویسندگان
‏کتاب مبانی اقتصاد و مالی رفتاری برگرفته از تحقیقات سال های اخیر اندیشمندان رشته های روانشناسی، اقتصاد و مالی تدوین شده و چیدمان آن به صورتی انجام شده تا خوانندگان محترم کتاب، برای ورود به مباحث پیشرفته تر آماده شوند. تلاش نویسندگان در طول دوره طراحی مباحث کتاب این بوده است که مبانی موضوعات اقتصاد و مالی رفتاری ارائه شود و کار برای تحقیقات بعدی هموار گردد. برای تهیه محتوای برخی فصول به شکل گسترده ای از تحقیقات و مقالات علمی استفاده شده است که علت این امر نیز وجود نظرات متعدد که در نتیجه انجام تحقیقات تجربی بدست آمده، می باشد.
نویسندگان کتاب در حد بضاعت علمی و زمانی خود به طرح مباحث پرداخته اند، حال آن که دامنه مباحث طرح شده و موجود در این حوزه بسیار گسترده بوده و کتب بسیاری و با موضوعات تخصصی تر قابل ارائه است.
با توجه به شرایط موجود فرهنگی و اجتماعی در کشورمان، و تأثیر زیاد عوامل احساسی بر رفتار روزمره ایرانیان، به نظر می رسد تلفیق نظریه های رفتاری با نظریه های اقتصاد و مالی از پرداختن صرف به نظریه های اقتصاد و مالی مدرن، تو فیقات بیشتری دربر خواهد داشت. این مهم انگیزه اصلی نویسندگان در پرداختن به مباحث رفتاری بوده است.
این کتاب در 4 ‏بخش شامل: 1‏) مروری بر ادبیات اقتصادی از مکتب کلاسیک تا مکتب رفتاری، 2‏) نظریه های بنیادی در اقتصاد و مالی رفتاری، 3‏) معرفی تناقض های علم اقتصاد و مالی متعارف (در عمل) و 4‏) واکنش های رفتاری در بازار اوراق بهادار، ارائه شده است. سازماندهی کتاب به گونه ای طراحی شده تا خوانندگان محترم با بنیان های نظری آشنا شده و به موضوعات کاربردی نیز آکاه گردند.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 نظر)

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در عصر تغيير، تدبير امور و مديريت جاي خود را به فراتدبير سپرده است.
مباحثي همچون تفکر استراتژيک، توجه بيش از پيش به محيط، گستره اطلاعات و ارتباطات، جهاني شدن و رقابت، چالشهاي عديده و پيچيده اي را براي سازمانها پديد آورده است. اميدوارم ارائه مطالب، تجربيات موفق و گردآوري دانش مرتبط با اداره سازمانهاي عصر تغيير بتواند براي دانشجويان، دانش پژوهان علم مديريت و مديران سازمانهاي ايراني برگ سبزي تحفه درويش تلقي گردد و در توسعه و تعالي اين مسير گامی مفيد به حساب آید. بر اين اساس به اشتراک گذاشتن مطالب مرتبط و ارسال اين دست از اطلاعات به هر چه پرمحتواتر شدن اين مجموعه کمک مي نمايد. پس مرا در اين راه ياري نماييد.

اعلامیه ها

در برابر دنیایی که گرفتاری آن مانند خوابهای پریشان شب میگذرد، شکیبا باش.

آمار بازدیدکنندگان

407235
امروز7
روز گذشته77
این هفته490
این ماه533
کل بازدیدها407235
Feed not found.
Feed not found.

روزنامه دنیای اقتصاد | پرمخاطب ترین روزنامه اقتصادی کشور

روزنامه دنیای اقتصاد پر مخاطب ترین روزنامه اقتصادی ایران. روزنامه دنیای اقتصاد به شما قدرت پیش بینی می دهد

تصاویر تصادفی از گالری

Go to top