امتیاز کاربران

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

هنگامی که تیم رده بالای یک سازمان نتواند عملکرد درستی داشته باشد، این امر به تنهائی می تواند باعث کاهش رشد و حتی فلج شدن کل شرکت شود. بر اساس تحقیقات صورت پذیرفته سه راهکار زیر برای ساخت و مدیریت تیم های رده بالای موثر در سازمانها شناسائی شده اند:

1. افراد شایسته را در تیم قرار دهید؛ بیش از یک سوم مدیران در نظر سنجی ها بیان کرده اند که اعضای تیم های رده بالای آنها افراد شایسته و توانمند نبوده اند. راه حل کلیدی برای داشتن یک تیم منسجم رده بالا این است که ابتدا در این مورد تصمیم بگیریم که تیم به عنوان یک کل و اعضای تیم به عنوان افرادی مستقل قرار است چه کمکی به عملکرد شرکت بکنند. البته این اقدامات ساده بنظر می رسند اما در عمل مشکل و نیازمند شجاعت و توجه آگاهانه مدیر ارشد سازمان می باشد.

2. اطمینان حاصل کنید که تیم های رده بالا فقط کاری را که می توانند انجام دهند؛ در بسیاری از تیمهای رده بالای سازمانها برای دنبال کردن یک هدف و تمرکز بر آن چالش زیادی وجود دارد. نتایج تحقیقات نشان می دهد که تنها 38 درصد از تیمهای رده بالا به راستی سود آور و متمرکز بوده اند و فقط 35 درصد زمان کافی برای موضوعات مهمی مانند استراتژی و بهره وری منابع سازمانی صرف کرده اند.

بسیاری از تیمها در تنطیم و اجرای اولویتها ناموفق می باشند و نمی توانند بین فاکتورهای مهم و غیر ضروری تمایز قائل شوند.

3. پویائی گروهی و فرآیندهای موجود در گروه را مورد توجه واقع دهید؛ تنها 30 درصد از زمان تیمهای رده بالا صرف " همکاری کارآ  " می شود. در مواردی که مسائل مورد بحث در تیم، منافع اعضای آن را به طور متفاوتی تحت تاثیر قرار می دهد، کارآیی تیمی حتی کمتر هم می شود.

مثلا تضاد در مقابله با چالشهای استراتژیک در یک تیم رده بالا باعث ناتوانی آن سازمان در مواجهه با آن می شود.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 نظر)

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب تصادفی

زبـان توسعه پذیر گزارشگري تجاري (XBRL)

04-05-1396

زبـان توسعه پذیر گزارشگري تجاري (XBRL)

  نبود یکپارچگی در سیستم گزارشگری مالی، همواره به‌عنوان یکی از موانع شفافیت اقتصادی کشورمان محسوب می‌شد. این موضوع پس از رفع تحریم‌های بین‌المللی و افزایش تقاضا از سوی سرمایه‌گذاران خارجی...

ادامه

معرفی کتاب تئوری مالی

13-09-1390

معرفی کتاب تئوری مالی

همبستگی میان توسعه بازارهای مالی و رشد اقتصادی کشورها، زمینه های ظهور و توسعه تئوری های مالی و سرمایه گذاری را در نیم قرن گذشته فراهم آورده است...

ادامه
Go to top