امتیاز کاربران

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

امروز کانال سه تلویزیون فیلم سینمائی اطاق مرگ را نشان می داد، در یکی از صحنه ها یکی از بازیگران سرویس اطلاعاتی گفت: یکی از مهمترین و ماندگارترین اصول در حرفه ما این است که برای بقاء حکومت از هر وسیله ای حتی غیر انسانی استفاده نمائیم.

آیا اخلاق حکمرانی چنین رویکردی را قبول دارد؟

آیا ماندن به هرقیمت و با هر وسیله مناسب است ؟ معمولا حکمرانان با شعارهای اخلاقی و انسان دوستانه به قدرت می رسند و اذعان می کنند که می خواهند عدالت ایجاد کنند، حامی انسانها و مکارم اخلاقی باشند و شئونات بشری برای آنها در اولویت قراردارد اما با بدترین شیوه های ضد انسانی اصرار بر حفظ قدرت و تداوم آن می کنند.

امروزه موضوع " اخلاق حکمرانی " یکی از مهمترین مسائل مورد بحث در جوامع بشری است. که به موضوعاتی مانند حدود رعایت چارچوبهای انسانی و پایبندی به تعهدات و شعارهای مطروحه تاکید دارد. از این منظر استقرار دموکراسی و جامعه مدنی شاید راهکاری برای دستیابی به این مهم تلقی گردد. 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 نظر)

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب تصادفی

تغییر از خود

03-04-1395

تغییر از خود

سلام و عرض ادب دوستان و همراهان عزیزبه دلیل اینکه همواره در وب سایت حاضر بر اهمیت تغییر متذکر شده ایم و بر این اعتقادم که تغییر منشا رشد و...

ادامه

معرفی کتاب آموزه های وارن بافت

10-11-1390

معرفی کتاب آموزه های وارن بافت

    دیباچهمن از 1981‏تا 1993دوازده سال عروس وارن بافت بودم که موفق ترین سرمایه گذار جهان، و اینک بزرگ ترین نیکوکار جهان است. اندکی پس از ازدواج...

ادامه
Go to top