امتیاز کاربران

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 


پیشگفتار :
این کتاب ترجمه کاملی از دومین چاپ اثر پر ارزش روث بندر و کیت وارد به نام Corporate Financial Strategy است . نگرش استراتژیک به مدیریتی مالی از انگیزه‏های اصلی انتشار این کتاب می‏باشد .
رویکرد اصلی این کتاب برقراری هماهنگی بین استراتژی‏های مالی شرکت و استراتژی کسب و کار آن می‏باشد و در این راستا با اسستفاده از الگوی منحنی عمر محصول سعی می‏کند تا برای هر کدام از مراحل عمر محصول الگوی جامع و هماهنگ شده از استراتژی‏های مالی را ارائه دهد .
کتاب حاضر شامل 4 بخش ، 17 فصل و 2 ضمیمه می‏باشد .
بخش اول به عنوان پیش نیاز بخش‏های بعدی مفهوم استراتژی مالی را بیان کرده و ارتباط آن را با استراتژی شرکت بیان می‏کند . هدف اصلی این بخش مشخص کردن چارچوب استراتژی مالی می‏باشد .
بخش دوم ارتباط بین استراتژی مالی و چرخه عمر شرکت را نشان می‏دهد . در این بخش که شامل چهار فصل است ، هماهنگی بین استراتژی‏های مالی و چهار مرحله عمر شرکت بحث می‏شود .

بخش سوم کتاب انواع ابزارهای مالی را معرفی و بررسی می‏کند . این ابزارها به هنگام اجرای استراتژی‏های مالی استفاده می‏شوند .
در نهایت بخش چهارم کتاب موضوعات عملیاتی که شرکت‏های مختلف در حوزه مالی با آن روبرو هستند را مطرح می‏کند .
در ضمیمه کتاب که شامل دو قسمت است ، خلاصه‏ای در مورد تئوری‏های مالی و مدل‏های قیمت گذاری ابزارهای مالی ارائه شده است .
در هر فصل کتاب مثال‏های کاربردی در مورد بحث‏های مطرح شده ارائه شده است که برای درک بهتر مفاهیم بسیار مفید می‏باشند .
امیدوارم این کتاب برای اساتید ، پژوهشگران ، مشاوران ، دانشجویان و کلیه علاقمندان به مباحث مدیریت استراتژیک مالی و برنامه‏ریزی استراتژیک مالی قابل استفاده باشد .

دکتر سید محمد اعرابی
رئیس پژوهشکده مدیریت سما
و
استاد گروه مدیریت دانشگاه علامه طباطبایی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 نظر)

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب تصادفی

چشم انداز را متناسب انتخاب نمائید

08-06-1389

مي گويند در كشور ژاپن مرد ميليونري زندگي ميكرد كه از درد چشم خواب بچشم نداشت و براي مداواي چشم دردش انواع قرصها و آمپولها را بخود تزريق كرده...

ادامه

انتقال مفاهیم

14-10-1390

رییس یک کارخانه بزرگ معاون خود را احضار و به او می گوید:"روز دوشنبه، حدود ساعت 7 غروب، ستاره دنباله دار هالی دیده خواهد شد. نظر به اینکه چنین پدیده...

ادامه

فایل درسی

08-10-1389

دانشجویان محترم کلاس تجزیه و تحلیل صورتهای مالی دانشکده علوم اقتصادی، می توانند از فایل زیر استفاده نمایند. جهت دریافت فایل اینجا کلیک کنید.

ادامه
Go to top